O NAS

Wszystko zaczęło się od przeprowadzki na mazurską wieś. Wraz ze zmianą miejsca zamieszkania zaczęliśmy poszukiwać zajęć, które dały by nam większą integrację z miejscem w którym żyjemy. Poza ogrodem i ciągłym kontaktem z przyrodą, to właśnie pszczoły nie dawały nam spokoju, wzbudzając duże zainteresowanie. Ich niesamowite społeczne cechy są czymś co nie przestaje nas fascynować.

Tak narodził sie pomysł założenia pasieki. Jesteśmy gospodarstwem bardzo młodym, z zaledwie kilkuletnim stażem. Nie mieliśmy pszczelarskich korzeni, nie uczył nas dziadek, czy choćby ojciec. Przy rozwoju korzystaliśmy z licznej literatury, szkoleń oraz przyjacielskiej wiedzy i wsparcia dużych gospodarstw pszczelarski. Ich szczodrość w dzieleniu się wiedzą pomogło nam uniknąć wielu kosztownych błędów, za co bardzo dziękujemy.

Jako że przygoda z pszczołami narodziła się z myślą zapewnienia naszym dzieciom i sobie najlepszych jakościowo produktów pszczelich, nadal staramy się utrzymując zdrowie rodzin pszczelich z pomocą naturalnych środków i technik. Na pierwszym miejscu stawiając jakość i czystość produktu. Drugie miejsce zajmuje estetyka, w jakiej chcemy się nim dzielić, dlatego dziękujemy Ewie Szumowskiej za piękne ilustracje do naszych produktów.